Astrolog Izabela Podlaska

Archiwum bloga Izabeli Podlaskiej

December 2012

„Hobbit” Tolkiena i Jacksona opublikowano 2012-12-26 19:09:00

Zaciekawiło mnie, w czym podobny jest horoskop reżysera do horoskopu Tolkiena, że zrobił jednocześnie wierną i tak twórczą adaptację. Pomyślałam, że pozycja Merkurego w horoskopach obu artystów musi być podobna. Merkury to sposób myślenia, umiejętność opowiadania, ubieranie myśli w słowa, bogactwo wypowiedzi, kreowanie świata przedstawionego.


Modlin w retro opublikowano 2012-12-23 23:23:00

Czasowe zamknięcie portu potwierdza moje obserwacje, że to, co jest zaczęte na Merkurym w retro, prawie zawsze wymaga naprawy, poprawek i większego wysiłku, aby wszystko dobrze działało. Tak też stało się w tym przypadku. Pas startowy lotniska został wadliwie wykonany i trzeba go naprawić, mimo że jest nowy.


Pasjonująca książka o Księżycu opublikowano 2012-12-23 19:44:00

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, bardzo polecam książkę Jarosława Włodarczyka "Księżyc w nauce i kulturze Zachodu". Mam ją od kilku dni i nie mogę się od niej oderwać. Autor, znany z wielu publikacji na temat historii astronomii i astrologii, pasjonująco opisuje, jak zmieniało się postrzeganie Srebrnego Globu na przełomie dziejów.


DVD z wykładem "Pieniądze w tarocie" Izabeli Podlaskiej-Konkel opublikowano 2012-12-17 17:16:00

Premiera DVD, czyli moment udostępnienia płyty do sprzedaży w sklepie internetowym, wybrałam tak, aby w horoskopie premiery silny był Merkury, czyli planeta odpowiedzialna za edukację, wykłady i handel.


Astrologia kontra magia liczb opublikowano 2012-12-12 20:29:00

Raz na jakiś czas w kalendarzu pojawia się data, która ekscytuje wszystkich, którzy wierzą w magię liczb. Przeważnie są to daty, w których co najmniej trzykrotnie powtarzają się te same liczby. Dwunasty grudnia dwa tysiące dwunastego roku jest właśnie jedną z takich dat. Wielu ludzi uważa, że powtarzające się liczby przynoszą szczęście lub znaczą coś szczególnego.


Nowy Orlean, woodu i Czarna Madonna z Częstochowy opublikowano 2012-12-09 22:00:00

Nasza polska Czarna Madonna z Częstochowy jest w Nowym Orleanie czczona przez wyznawców woodu jako wcielenie Erzulie Dantor, bogini miłości i płodności, duchowej opiekunki uciśnionych kobiet. Wizerunki Czarnej Madonny przywieźli ze sobą na Haiti polscy żołnierze, którzy potem znaleźli schronienie w Nowym Orleanie i przynieśli tu kult Czarnej Madonny.


Kate i William spodziewają się dziecka! opublikowano 2012-12-03 23:10:00

Dziś po południu brytyjska rodzina królewska podała do wiadomości, że księżna Catherine jest w ciąży już prawie od trzech miesięcy. W horoskopie ślubu Williama i Kate Księżyc znajduje w płodnym znaku Ryb, ale w próżnym kursie, dlatego pisałam w wielu gazetach i w internecie komentując ich ślub półtora roku temu, że para może mieć później dziecko niż wszyscy się spodziewają.


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12