Astrolog Izabela Podlaska

Miesiąc ze Słońcem w Skorpionie 2019

Data publikacji: 2019-10-24 23:52:00

Wczoraj zaczął się najmniej dynamiczny miesiąc w roku. Słońce przemierzać będzie emocjonalny, wodny i stały znak Skorpiona, co skieruje naszą uwagę na sprawy bardziej prywatne i tajemne, będziemy mniej towarzyscy, za to bardziej dociekliwi i chętni do robienia planów na przyszłość.

Główną energię miesiąca zapewni nam jednak Merkury, który od 31.10 do 20.11 będzie retrogradował w znaku Skorpiona (od 27 st. 38 min. do 11 st. 35 min.). Jest to więc dobry czas na kończenie ważnych spraw, korektę planów i ćwiczenie tego, w czym chcemy być mistrzami. Nie jest to jednak dobry czas do zaczynania nowych spraw, kupowania sprzętów elektronicznych i pojazdów, ani do zakładania firm czy wysyłania ważnych dokumentów lub pozwów. Jeśli masz coś ważnego do zrobienia, zrób to do środy 30.10. Najlepsze dni to piątek 25.10, kiedy Księżyc będzie w Pannie, i środa 30.10, kiedy Księżyc będzie w Strzelcu, a na niebie utworzy się koniunkcja Wenus z Merkurym (jeszcze nie w retro).

Saturn z Neptunem utworzą 9.11 sekstyl i tym samym po raz ostatni będą wpływać na siebie zanim w 2026 roku zakończą swój 35-letni cykl, który zaczął się w 1989 roku (w 11 stopniu Koziorożca) i rozpoczną nowy 20.02.2026 roku koniunkcją w 1 stopniu znaku Barana.

CYKL SATURN – NEPTUN czyli poczucie zagubienia i zwrot ku utopijnej ideologii. Koniunkcja Saturna i Neptuna występuje co 35-36 lat. Nieżyjący już Andre Barbault wiązał ten cykl z rozwojem nastrojów rewolucyjnych, socjalizmem i komunizmem. Podczas cyklu 1882-1917, kiedy koniunkcja miała miejsce w Byku, nastąpił rozwój partii socjalistycznych i wybuchła rosyjska rewolucja. Potem w latach 1917-53, kiedy cykl zaczął się w Lwie, powstał Związek Radziecki i rozwinął się stalinizm. Kolejny cykl 1953-89, który zaczął się koniunkcją Saturna i Neptuna w Wadze, przyniósł destalinizację i upadek ZSRR. W latach 1989-2026, kiedy cykl zaczął się w znaku Koziorożca, wyłonił się nowy system społeczny, nastąpiła kawiorowa lewicowa rewolucja i pojawiło się wśród młodych oczekiwanie, że państwo ma się stać bardziej opiekuńcze i socjalne. Nastąpiła też w tym cyklu postępująca islamizacja kultury zachodniej. Kolejna koniunkcja Saturna z Neptunem będzie miała miejsce w 2026 w Baranie, może moim zdaniem przynieść krach starych ideologii opiekuńczych i pojawienie się nowej, ale o tym może kiedy indziej napiszę.

W niedzielę 27.10 utworzy się kwadratura Marsa z Saturnem, co sprawi, że pierwszy weekend nowego astrologicznego miesiąca może być pracowity, ale i męczący. Warto dobrze zaplanować i domowe obowiązki, i rozrywki, aby żadna z tych aktywności nie przeważała. Unikajmy ryzykownych decyzji finansowych.

W poniedziałek 28.10 nów Księżyca w znaku Skorpiona w opozycji do Urana może sprawić nam wiele niespodzianek, nie koniecznie nieprzyjemnych. Początek tygodnia może przynieść nam wiele ciekawych wiadomości, informacji i niezaplanowanych spotkań. Warto dostosować się do zmieniających się okoliczności, bo dużo na tym zyskamy.

W środę 30.10 na niebie utworzy się po raz drugi tej jesieni koniunkcja Merkurego z Wenus, tym razem w znaku Skorpiona. Będzie ona sprzyjać spotkaniom towarzyskim, udanym wystąpieniom i aktywności kulturalnej.

W czwartek 31.10 o godzinie 16.41 czasu polskiego Merkury wejdzie w retrogradację i aż do 20.11 będzie poruszał się w ruchu wstecznym. Odradzam kupowanie sprzętu AGD i elektronicznego oraz jakichkolwiek pojazdów, bo mogą się częściej psuć i zachowywać niezgodnie z oczekiwaniami. Warto przygotować się na serię opóźnień, komplikacji w komunikacji, sprawach zawodowych i w podróży.

W piątek 1.11 Wenus opuści nieprzyjazny jej znak Skorpiona i wejdzie do Strzelca, gdzie pozostanie do 25.11 ożywiając życie towarzyskie, uczuciowe i pomagając poszerzyć stan posiadania. Będzie sprzyjać inwestycjom i odważnym działaniom, a także koncertom i imprezom.

We wtorek 5.11 czeka nas nerwowa kwadratura Marsa z Plutonem, która ostrzega przed konfliktami i siłowym rozwiązywaniem problemów.

W piątek i sobotę 8-9.11 Słońce ustawi się w sekstylu do Saturna i w trygonie do Słońca, które to planety utworzą ze sobą sekstyl. Warto planować rodzinne spotkania w większym gronie, uczyć się nowych umiejętności, znaleźć nowe hobby, ale i angażować się w sprawy społeczne i pomagać potrzebującym.

W poniedziałek 11.11 na niebie utworzy się koniunkcja Słońca z Merkurym która sprzyjać będzie podróżom, zdobywaniu przydatnych informacji i pogłębianiu wiedzy.

We wtorek 12.11 pełnia Księżyca w znaku Byka sprzyja szybkiemu załatwianiu spraw i finansowej pomyślności. Jednak trzeba pamiętać, że Merkury w retrogradacji może pomniejszać efekty naszej pracy, zalecam więc ostrożność w inwestowaniu i sprawach finansowych. Jest to jednak dobry czas na powtórki, utrwalanie wiedzy i poszerzanie zawartych wcześniej kontaktów czy umów.

We wtorek 19.11 Mars opuści znak Wagi i wejdzie do Skorpiona, co doda nam sił i energii, a także pozwoli znaleźć nowe ambitne cele, które od razu będzie można realizować.

W środę 20.11 o g. 20.11 czasu polskiego Merkury wyjdzie z retrogradacji i znów będzie można kupować dobrze działające sprzęty i podpisywać długoterminowe umowy.

W piątek 22.11 o godzinie 15.58 Słońce opuści znak Skorpiona i wejdzie do Strzelca. Zacznie się bardzo dynamiczny i korzystny miesiąc, warto więc zbierać siły i dobrze planować to, co po 22.11 będziemy mogli szybko i z sukcesem wprowadzić w życie.

Życzę udanego spędzania czasu i nadrabiania wizyt, lektur i towarzyskich aktywności z Merkurym w retrogradacji!


Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Skorpion


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12